Hur gör jag när jag vill sätta in pengar på mitt konto?
Använd i första hand våra förtryckta inbetalningskort. Du beställer separata inbetalningskort för varje konto du vill sätta in pengar på. Ring eller maila kontoret i Skövde eller Orsa. De förtryckta inbetalningskorten innehåller en OCR-kod som du även kan hitta på vår Internetbank vilket innebär att du inte behöver inbetalningskorten.
Har du inte några förtryckta inbetalningskort använder du ett vanligt inbetalningskort för plus-eller bankgiro. Du skickar pengarna till plusgiro 40 62 85-7 eller bankgiro 5452-6751. Ange JAK Medlemsbank som betalningsmottagare samt skriv namn, medlemsnummer och kontonummer i meddelandefältet.
I nyhetsbrevet JAKtuellt berättar vi om vad som är på gång i JAK, kommande evenemang, vardagsekonomi, nyheter, berättelser från medlemmar, omvärldsbetraktelser och om lokala aktiviteter nära dig.
JAK Forum är ett JAK Medlemsbanks konferenssystem. Som medlem i JAK har du full möjlighet att via Forum träffa andra medlemmar och samtala om räntefrihet och det som intresserar dig.
